Przejdź do głównej zawartości

Małe porządki na blogu

Remont - znaczy zmiany

By przetrwać - blog o survivalu i nie tylko
Screenshot bloga po zmianach. Ciekawe jakie zmiany wprowadzimy za rok?

Cześć,
I po remoncie. Trochę ładniej prawda? Jak to pisaliśmy już w zapowiedziach w styczniu - posprzątaliśmy trochę bloga. Powodów tych zmian było kilka. Generalnie postanowiliśmy z Monologiem poprawić przejrzystość i czytelność strony. Nie wszystkim poprzednia kolorystyka się podobała. Dlatego też usunęliśmy tło, zmieniliśmy delikatnie układ i kolorystykę. Wydaje się, że teraz odpowiada naszemu gustowi estetycznemu. 

Zastanawamy się również nad zmianą loga (ten trójkąt po prawej u góry). Co wy na to? Macie jakieś pomysły sugestie?

By przetrwać
Zapraszamy na fanpage By Przetrwać

 Facebook ByPrzetrwać

Drugą zmianą, jaka zaszła, jest utworzenie profilu na Facebooku. Uprości to nasz kontakt z czytelnikami i czytelników z nami. Od dzisiaj, za każdym razem, gdy będzie powstawał nowy materiał, będziemy o nim informowali na fanpage'u. Zachęcamy do polubienia. 

Aby nas odwiedzić wystarczy:

Oprócz umieszczania wiadomości o nowych artykułach, będziemy także informowali o różnych projektach czy wydarzeniach, w których będziemy brać udział. 

Fabian,
Monolog

Komentarze

Mogą Cię jeszcze zainteresować:

Czarny Bez - Leśne jadło

Pisałem już, choć było to już jakiś czas temu, o uszaku bzowym ( Auricularia auricula-judae) , grzybie który przeważnie rośnie na czarnym bzie (Sambucus Nigra) . Okazuje się, że całkiem ciekawym, choć niewielkim drzewem, jest sam ów bez, zwany czasami czarnym a czasami dzikim.

Czym jest ogień? I co go tworzy?

O ogniu ostatnio już pisaliśmy. Że ogień jest fajny, że się przydaje, i że każdy prawdziwy facet powinien umieć go rozpalać. Tego ostatniego nie pisaliśmy? A to z całą pewnością jeszcze napiszemy, przy okazji tłumacząc, jak to właściwie robić. A dzisiaj trochę o samym ogniu jako takim. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czym ten ogień jest.

Leśne jadło - Bukiew

Witam was w nowej serii publikacji.  Leśne jadło  ma zadanie przybliżyć wam, czytelnikom, i nam, autorom bloga, informacje na temat jadalnej flory i fauny spotkanej w czasie wędrówek czy bytowania w lesie. Postaramy się, żeby były to informacje ciekawe i przydatne w czasie ogólnorozumianego  survivalu . Buk pospolity ( Fagus sylvatica L.). Wyśmienite Leśne Jadło. Źródło: własne

Leśne jadło - Uszak Bzowy (Auricularia auricula-judae)

Nie raz, a może i nie dwa, zastanawialiście się pewnie co zimą można znaleźć w lesie do jedzenia. Otóż jest kilka takich rzeczy. Zapraszam na zimowe grzybobranie pod znakiem uszaka bzowego. Pokrój Uszaka Bzowego ; źródło: wikipedia.org

Kilka słów o ogniu

" ogień rz. mnż III, D. ognia; lm D. ogni 1 . 'ciepło i światło powstałe w wyniku spalania się ciał, widoczne w postaci płomieni i żaru; płomień' 2 . pot. 'pożar' 3 . 'stos drzewa, chrustu itp. palący się pod gołym niebem; ognisko' 4 . 'płonący lub świecący materiał palny; płomień lub światło lampy, zapałki, świecy itp.' 5 . 'gwałtowny stan emocjonalny, namiętność, pasja, werwa' 6 . strzały z broni palnej; strzelanina, kanonada' " [1] Ogień - bożek survivalowców, harcerzy i wszelkiej maści wędrowców;  fot. własna Fizykochemiczne zjawisko, które pozwala ogrzać się i przyrządzić posiłek. Wokół ognisk Indianie budowali swoje osady. A sam ogień utożsamiali z bogami. Odkąd udomowiliśmy ogień jakieś 500 tyś. lat temu [5], wielu z nas nie może się bez ognia obejść. Sam ogień odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Między innymi dlatego instalujemy w domach kominki i umawiamy się ze znajomymi na wspólne smażenie kiełba