Przejdź do głównej zawartości

O Blogu/O Nas


Witamy Wszystkich!

fot:  Liam Andrew

O BloguBlog - By Przetrwać - jest miejscem zetknięcia się, skonfrontowania i wymiany poglądów dwóch pasjonatów survivalu, bezpieczeństwa, tematyki outdoorowej, leśnej, puszczańskiej, a także podróżniczej. W kręgu naszych zainteresowań są zarówno techniki prymitywne, nowoczesne technologie survivalowe, jak i mroczne, na szczęście, póki co, odległe, wizje postapokaliptyczne i katastrofalne. Zajmujemy się sprawami zwykłymi i niezwykłymi. Tematyka od zawartości apteczki samochodowej po użycie ziemniaka jako źródła energii elektrycznej. Subiektywny w 100%, niezależny i twórczy, bez owijania i cenzury, choć w miarę taktowny.

Wszelkie artykuły i posty podpieramy literaturą, starając się wyszukiwać aktualne publikacje, aby zawarta w naszych tekstach wiedza była jak najbardziej aktualna i rzetelna (a nie jak się często spotyka: “widziałem w internecie”). Staramy się, aby wiedza była rzeczowa i sprawdzona. Wiele z artykułów zawiera nasze własne fotografie i doświadczenia, sprawdzone rozwiązania, ale i eksperymenty. Mamy nadzieję, że nasze przemyślenia przypadną wam do gustu.


O Nas.


Jednym słowem - Bracia. Płynie w nas ta sama krew. Podobni w wielu kwestiach, ale o innych temperamentach i charakterach. Myśląc o jednym celu zazwyczaj wybieramy dwie różne drogi do jego osiągnięcia. Zapaleńcy survivalu i technik przetrwania, świeżego powietrza, odkrywania, turystyki, ale także książki, majsterkowania i technologii. Do tematu podchodzimy zawsze z zacięciem analitycznym starając się ujrzeć podstawy “rzeczy”, którą badamy. Prowadzący wiecznie przydługie i burzliwe rozważania. Trochę filozofowie z manią technologów. Wiecznie chcący coś testować i robić coś samemu (bo przecież bez sensu jest kupować coś, gdy można wytworzyć to własnymi rękoma :) - nasze żony uwielbiają te określenie...). Spóźnieni miłośnicy wolnego czasu.

Chętnych do kontaktów zapraszamy: do strony Kontakt


Pozdrawiamy
Ekipa 'By Przetrwać'
Fabian i Mono


Komentarze

Mogą Cię jeszcze zainteresować:

Czarny Bez - Leśne jadło

Pisałem już, choć było to już jakiś czas temu, o uszaku bzowym ( Auricularia auricula-judae) , grzybie który przeważnie rośnie na czarnym bzie (Sambucus Nigra) . Okazuje się, że całkiem ciekawym, choć niewielkim drzewem, jest sam ów bez, zwany czasami czarnym a czasami dzikim.

Czym jest ogień? I co go tworzy?

O ogniu ostatnio już pisaliśmy. Że ogień jest fajny, że się przydaje, i że każdy prawdziwy facet powinien umieć go rozpalać. Tego ostatniego nie pisaliśmy? A to z całą pewnością jeszcze napiszemy, przy okazji tłumacząc, jak to właściwie robić. A dzisiaj trochę o samym ogniu jako takim. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czym ten ogień jest.

Leśne jadło - Bukiew

Witam was w nowej serii publikacji.  Leśne jadło  ma zadanie przybliżyć wam, czytelnikom, i nam, autorom bloga, informacje na temat jadalnej flory i fauny spotkanej w czasie wędrówek czy bytowania w lesie. Postaramy się, żeby były to informacje ciekawe i przydatne w czasie ogólnorozumianego  survivalu . Buk pospolity ( Fagus sylvatica L.). Wyśmienite Leśne Jadło. Źródło: własne

Leśne jadło - Dzika Róża (Rosa L.)

N iedawno pisaliśmy o kolidupie , co w takim razie powiecie o świerzbidupie? Czemu właśnie o świerzbidupie? Bo to zwyczajowa nazwa dzikiej róży na Ukrainie [2]. Ale czemu w ogóle o róży? Jest kilka powodów. Po pierwsze idzie zima, prawda? Czyli jeszcze w jesień jest. Końcówka, to końcówka, ale jest. A jesień to okres przeziębieniowy. A jak każda babcia wie, jak jesteś niewyraźny, to.... No właśnie. To, między innymi, może wynikać z niedoboru witaminy C. Przy czym, na chwilę obecną, łatwo jest uzupełnić dietę w witaminy - kupimy je sobie w aptece. Inna sytuacja może mieć miejsce, gdy nastaną trudne czasy. Albo gdy będziemy na jakimś wypadzie. Albo gdy nabierzemy ochoty samemu coś podziałaś w tym temacie - winko na przykład. Albo... No, kilka jeszcze "albo..." by się znalazło. Róża psia (Rosa canina L.); źródło: archiwum własne Po drugie. Powoli kończy się okres zbioru owoców dzikiej róży. Może czytając ten wpis sobie o nich przypomnicie i zmobilizujecie się wyk

Leśne jadło - Uszak Bzowy (Auricularia auricula-judae)

Nie raz, a może i nie dwa, zastanawialiście się pewnie co zimą można znaleźć w lesie do jedzenia. Otóż jest kilka takich rzeczy. Zapraszam na zimowe grzybobranie pod znakiem uszaka bzowego. Pokrój Uszaka Bzowego ; źródło: wikipedia.org