Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie 2016 i plany na 2017!

Styczeń - dla wielu czas noworocznych postanowień i podsumowań minionego roku. To może również u nas, na blogu, zrobimy coś podobnego - pomyślałem. Tylko, co to u nas się takiego wydarzyło w tym 2016? Okazuje się, że całkiem niemało.

2016


Napisaliśmy 13 sporych artykułów. Wszystkie znajdziecie tutaj: rok 2016. Czy to dużo? Mniej niż sobie założyliśmy. Ale całkiem sporo patrząc na czas jakim dysponujemy. Obszerność postów jednak w mojej ocenie jest zadowalająca i mimo, że często spotykamy się z opinią, iż w internetach mają wzięcie tylko krótkie teksty, to oboje z Monolgiem preferujemy konkretniejsze treści.

Teraz może coś osobistego. Udało się mi spotkać z forumowiczami z reconnet.pl. W moim mniemaniu było to spotkanie wielce owocne. Krótką relacje ze zlotu możecie przeczytać w poście Ładowanie baterii - głównie inspiracjami. Zlot Baltic Recon. Było super!

Całkiem sprawnie otworzyliśmy sezon morsowania. Odbyło się to z końcem października (tak, wiem, jeszcze ciepło było) i w sumie w dalszym ciągu nie wiem czemu nie ma z tej okazji żadnego wpisu. Może wrzucimy coś na koniec sezonu?

Coraz lepsze statystyki bloga. Do końca 2016 odwiedziło nas 5000 osób. Jak na nasze oczekiwania, to całkiem sporo. Jeszcze niewielu z was, odwiedzających, ma ochotę komentować posty. Kilka komentarzy jednak się pojawiło. Cieszą nas każde. W sumie, nawet te spamerskie - bo takie już też zdążyliśmy otrzymać ( i usunąć), ale oznaczają, że do nas docieracie. Liczymy na więcej!

Czy to dużo czy mało? Ciężko powiedzieć. Trochę inne mieliśmy plany na 2016, a trochę inaczej go zakończyliśmy. Natomiast to, co na pewno wyszło na plus, to to, że w 2017 rok wchodzimy z większą werwą. Jest kilka planów i projektów, które z chęcią zrealizujemy. Ilość wypadów na buszowanie po lesie spadła nam nieco. Nic dziwnego gdyż 2016 stał bardziej pod znakiem rodziny, pracy i edukacji niż wypraw i nocnych ognisk - tu Monolog z całą pewnością się ze mną zgodzi.

2017


2017 rokiem kilku zmian. Przede wszystkim planujemy zmienić wygląd bloga. Nie żeby ten nam się nie podobał. |Okazuje się jednak, że wcale nie musi być tak czytelny, za jakiego go braliśmy. Trochę zmienimy również układ i funkcjonalność. Z cała pewnością będziemy o tym informować.

Planujemy również lepiej docierać do was z nowymi wpisami czy różnymi projektami, które to będą nas dotyczyć. W tym celu odpalimy fanpage'a. Tutaj musimy jeszcze skonkretyzować szczegóły miedzy sobą. Co i jak - będzie mogli się dowiedzieć w swoim czasie w osobnym wpisie.

Z końcem roku chcemy wziąć udział w kolejnym zlocie forumowiczów reconnet.pl. Już wiemy, że wiosenny termin jest dla nas nieosiągalny. Natomiast na jesień (mimo, że termin jest jeszcze nie wyznaczony) już bardziej - jest trochę luźniej w naszym kalendarzu. Ciekawe gdzie nas nogi tym razem zaniosą.

Ilość artykułów planujemy na w liczbie 24 w tym roku. Nie dużo, prawda, ale postaramy się by były wartościowe i było warto do nich zaglądać. Ciągle się edukujemy i rozwijamy toteż i nasze posty z są coraz konkretniejsze i bardziej interesujące. Czyż nie?

Plany planami, ale dla was, drodzy czytelnicy, ślemy życzenia:  samych wspaniałych marzeń i udanych postanowień.


Czołem
Fabian i Monolog

Komentarze

Prześlij komentarz

Mogą Cię jeszcze zainteresować:

Czym jest ogień? I co go tworzy?

O ogniu ostatnio już pisaliśmy. Że ogień jest fajny, że się przydaje, i że każdy prawdziwy facet powinien umieć go rozpalać. Tego ostatniego nie pisaliśmy? A to z całą pewnością jeszcze napiszemy, przy okazji tłumacząc, jak to właściwie robić. A dzisiaj trochę o samym ogniu jako takim. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czym ten ogień jest.

Wycinek historii - Katastrofa w Andach

Grupa ocalałych urugwajskich rugbistów widzianych z pokładu helikoptera ratunkowego. Już na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda na nieciekawą.   Macie przed sobą pierwszy z wpisów w cyklu Wycinek Historii. W serii tej przytoczymy kilka, może nawet kilkanaście, historii, które mogą wydać się nieprawdopodobne, ale jednak wydarzyły się naprawdę i będą nam w stanie dostarczyć życiowych lekcji. Na pierwszy rzut idzie dość znana (tak myślę), bo spopularyzowana przez filmy i książki, historia grupy rozbitków ocalałych z katastrofy lotniczej lotu 571 urugwajskich sił powietrznych, która miała miejsce w Andach. Będzie to opowieść o rozbitkach, zadziwiająco silnym instynkcie przetrwania oraz o kanibalizmie.

Co zrobić, gdy wieje wiatr?

Wydaje się, że problem silnych, niemal huraganowych wiatrów nas Polaków nie dotyczy. Przecież nie ma u nas tajfunów. Nie ma również alei tornad. Co prawda, to prawda. Jednak nie potrzeba wiatru o sile pędzącego pociągu by dachy dostały skrzydeł, a drzewa kładły się niczym przydeptane butem  źdźbła trawy . Czasem wystarczy zwyczajnie silny wiatr by stworzyć potencjalne niebezpieczną sytuację. Dodatkowo coraz częściej możemy się spotkać z naprawdę potężnymi podmuchami czy nawet tornadami. Co jednak zrobić by nie obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku? Sprawa jest prosta. Ubezpiecz się. Bądź poinformowany. Przygotuj się. Reaguj. 3 czynności, które powinieneś zrobić jak najszybciej, długo przed tym zanim zacznie dmuchać Ubezpiecz się. Żeby się odpowiednio przygotować, musimy sobie zdawać sprawę z zagrożenia. Wiemy już, jakie wiatry niosą ze sobą zagrożenia. Wiemy również, gdzie statystycznie można się spodziewać halnych, fenów czy tornad (opisałem to w poprzednim ar

Leśne jadło - Uszak Bzowy (Auricularia auricula-judae)

Nie raz, a może i nie dwa, zastanawialiście się pewnie co zimą można znaleźć w lesie do jedzenia. Otóż jest kilka takich rzeczy. Zapraszam na zimowe grzybobranie pod znakiem uszaka bzowego. Pokrój Uszaka Bzowego ; źródło: wikipedia.org

Kilka słów o ogniu

" ogień rz. mnż III, D. ognia; lm D. ogni 1 . 'ciepło i światło powstałe w wyniku spalania się ciał, widoczne w postaci płomieni i żaru; płomień' 2 . pot. 'pożar' 3 . 'stos drzewa, chrustu itp. palący się pod gołym niebem; ognisko' 4 . 'płonący lub świecący materiał palny; płomień lub światło lampy, zapałki, świecy itp.' 5 . 'gwałtowny stan emocjonalny, namiętność, pasja, werwa' 6 . strzały z broni palnej; strzelanina, kanonada' " [1] Ogień - bożek survivalowców, harcerzy i wszelkiej maści wędrowców;  fot. własna Fizykochemiczne zjawisko, które pozwala ogrzać się i przyrządzić posiłek. Wokół ognisk Indianie budowali swoje osady. A sam ogień utożsamiali z bogami. Odkąd udomowiliśmy ogień jakieś 500 tyś. lat temu [5], wielu z nas nie może się bez ognia obejść. Sam ogień odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Między innymi dlatego instalujemy w domach kominki i umawiamy się ze znajomymi na wspólne smażenie kiełba